• Praktická škola internátna

•   Praktická škola je jednou z alternatívnych foriem ďalšej prípravy žiakov, ktorých nie je možné z rôznych dôvodov zaradiť do učebného pomeru. Vytvára podmienky pre ich integráciu do spoločnosti a pre ich pracovné zaradenie. Do praktickej školy sú prijímaní žiaci – absolventi základných škôl, ktorí ukončili povinnú školskú dochádzku v nižšom ako 9. roč. a absolventi špeciálnych základných škôl vzdelávaných vo variante A, B a C. Svojím zameraním praktická škola podporuje ďalší rozvoj žiakov s ohľadom na ich možnosti a záujmy. V regióne Hornád pôsobí ako jediná škola daného typu.

Výuka v praktickej škole je trojročná, v každom ročníku dostávajú žiaci vysvedčenie. Praktická škola nie je profesijne zameraná na zvládnutie učebného odboru, preto po jej absolvovaní nezískavajú žiaci výučný list, ale vysvedčenie o absolvovaní Praktickej školy so zameraním na pomocné práce v záhradníctve, tkaní na tkáčskom stave a výrobe keramiky. Obsah vzdelávania tvorí učivo povinných a voliteľných predmetov. Povinné sú všeobecno vzdelávacie a odborno-praktické predmety. Medzi voliteľné predmety patria pestovateľské práce, tkanie na tkáčskom stave a výroba keramiky.

Žiaci sa v rámci vyučovania zúčastňujú rôznych súťažných prehliadok, športových súťaží a v prezentácií svojich vedomostí a zručností v domácich prácach a varení. Už tradične žneme úspechy v ,,Príprave studených pokrmov", ktorú organizuje SŠI Rožňava, v ,,Ruka v ruke", ktorej organizátorom je SŠI v Michalovciach v spolupráci s OÚ odbor školstva Košice sa naši žiaci prezentujú aj v príprave teplých jedál a šití.  Každoročne sa stretávame na ,,Pohári Martina Záhradníka" na Spojenej škole Alejová 6 v Košiciach, kde prezentujeme svoju pohybovú zdatnosť.

• Forms and letters

• Number of visits