• 20. 4. 2023
        • Deň Zeme si pripomíname od roku 1970 a iniciátorom jeho vyhlásenia bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov ...  ...vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem.

My sme si tento deň pripomenuli vo štvrtok 20. apríla, vyzbieraním a vyčistením chodníka medzi Ždaňou a Čaňou a priľahlého okolia. Túto trasu využívame my žiaci, chodci, aj cyklisti dennodenne, no nazbierané vrecia plné odpadu ukázali, akí sme nevšímaví k spoluobčanom, ktorým je ľahostajný prístup k životnému prostrediu a tento neporiadok vytvorili. Dúfame, že vyčistený chodník vydrží v jeho „novom stave" čo najdlhšie. Na záver sme si pri plnom kontajneri urobili spoločné foto a hladní, ale spokojní sme zamierili do školskej jedálne. Len nás trošku mrzelo, že sa k našej akcii aj napriek sľubom, nepridal ani jeden rodič. Snáď o rok... Akcia sa konala v rámci úlohy v Recyklohrách v spolupráci s Fusaklami.

Aj naši škôlkari si pripomenuli Deň Zeme. Prostredníctvom rôznych aktivít spoznávali našu Zem – rozprávali  o prírode, rastlinkách, zvieratkách, overili si svoje schopnosti pri triedení odpadu,  maľovali našu Zem. Cieľom tejto aktivity bolo rozvíjať environmentálne povedomie detí tvorivým a hravým spôsobom, chrániť prírodu a starať sa o ňu a tak zveľaďovať životné prostredie.

• Výchova mladých

• 20. 4. 2023
        • Aj v tomto školskom roku prebiehajú na našej škole plánované aktivity pre žiakov druhého stupňa. V tomto týždni sa žiaci 6. a 7. ročníkov zúčastnili besedy o možnostiach ďalšieho vzdelávania po ukončení ZŠ. V rámci informovanosti o plánpovanom rodičovstve sa žiaci 7. až 9. ročníka oboznámili o mravných a morálnych hodnotách partnerského vzťahu a dôsledkoch neviazaného sexuálneho života.

• Svetový deň zdravia

• 19. 4. 2023
        • Svetový deň zdravia je každoročne 7. apríla významnou oslavou zdravia, ktorá nám pripomína, že zdravie nie je samozrejmosť a je potrebné podieľať sa na jeho ochrane a udržiavaní. Deti v ŠMŠI v Ždani si tento deň pripomenuli rôznymi aktivitami a na záver vyrobili plagát so zeleninou.

• DEŇ ZEME U NÁS

• 18. 4. 2023
        • Žiaci a kolektív učiteľov SŠI v Ždani si  aktívne pripomenú posolstvo dňa Zeme a srdečne pozývajú  rodičov a priateľov školy vo štvrtok 20. 4. 2023 na skrášľovanie  okolia školy a okolia obce. Upratovať začíname po veľkej prestávke o 9,30 hodine.

Akcia je súčasťou úlohy v Recyklohrách v spolupráci s Fusaklami.

• Veľkonočné tvorivé dielne

• 4. 4. 2023
        • Už sa blíži - už sa blíži Veľkonočný pondelok, už sa vajcia obliekajú do farebných košieľok...

V utorok na hodinách pracovného vyučovania prebiehali vo všetkých triedach našej školy tvorivé dielne na tému Veľká noc. Žiaci s pomocou pani učiteliek usilovne vyrábali veľkonočné dekorácie z rôzneho materiálu, ktorými si skrášlili triedy a chodby školy. O ich šikovnosti sa môžete dozvedieť viac vo fotogalérii.

Deti v špeciálnej materskej škole internátnej v Ždani si rôznymi aktivitami, rozhovorom  a maľovaním veľkonočných vajíčok priblížili zvyky a tradície Veľkej noci.