• Kontakt na OO PZ Čaňa

riaditeľ OO PZ: mjr. JUDr. Mgr. Vladimír Šolc
          kontaktný policajt: npráp. Štefan Vida
          email: stefan.vida@minv.sk

V prípade potreby môžete taktiež využiť tiesňovú linku polície – 158, prípadne číslo 112 a taktiež nás môžete kontaktovať emailom na adrese: chranimedeti@minv.sk.

V zmysle rozkazu Prezidenta Policajného zboru SR č. 55/2023 na zabezpečenie plnenia úloh v súvislosti s ochranou mäkkých cieľov na školách Vám dávame k dispozícii kontaktné údaje za účelom kontaktovania príslušného Obvodného oddelenia PZ v prípade ohrozenia, podozrenia z akejkoľvek protiprávnej činnosti na území školy alebo v súvislosti so žiakmi a zamestnancami školy.

• Úspechy našich žiakov vo výtvarných súťažiach

• 28. 6. 2023
        • V druhom polroku školského roka 2022/2023 sme sa zapojili do viacerých výtvarných
          súťaží. Žiaci sa tešili z týchto ocenených prác, ktoré vyberala odborná porota, avšak na
          vyhodnotenie niektorých si ešte musíme počkať v novom školskom roku.
          Ocenenia sme získali v týchto súťažiach:
          1.) Dobrovoľná požiarna ochrana Bratislava vyhlásila súťaž s názvom „Hasič-
          pretekár“, v ktorej žiak Samko Šenki sa svojou prácou umiestnil na . 1. mieste
          a Alenka Žigová na 3. mieste. Škole bol zaslaný Ďakovný list za účasť.
          2.) Katolícke pedagogické a katechetické centrum v Levoči už tradične vyhlásilo
          výtvarnú súťaž „Biblia očami detí a mládeže“ na tému „Odvaha a dôvera v
          Boha“, kde v košickom diecéznom kole získala 1. miesto Silvia Janová svojou
          prácou na tému „Prvý Petrov list“ a 3. miesto Patrícia Pohlodková svojou
          prácou z „Knihy Ester“. V postupovom  celoslovenskom kole získala Silvia
          Janová pekné 2. miesto.
          3.Na XVII. Ročníku výtvarnej súťaže GAŇOVA TARNAVA v Spišskej Novej Vsi
          získala 1. miesto Alenka Zupková prácou na tému „Nebo nie je výmysel „ a 3.
          miesto získal Andrej Gaži svojou prácou na tému „Malý záhradkár“.
          4. Už tradične sa žiaci našej školy zapájajú do výtvarnej súťaže tentoraz 25.th
          Anniversary Peace Palls International art Exhibition and Avards s názvom „Nech
          na Zemi zavládne mier“. Rebeka Gažiová, Marianna Gažiová, Nikolas Kora,
          Alenka Zupková  získali certifikáty a na vyhodnotenie si musíme počkať do
          augusta 2023.
          5. Mestský úrad Lučenec v súťaži „Szabóov grafický Lučenec“ vyhlásil výtvarnú
          súťaž na tému „Láska“. Mirka Turtáková za svoju prácu získala Mimoriadnu
          cenu Kingy Szabó. Oceneným žiakom srdečne gratulujeme, a prajeme im veľa
          elánu a tvorivosti na hodinách VV aj v budúcom školskom roku.

• Letné účelové cvičenie

• 26. 6. 2023
        • 26. júna  sa žiaci našej školy zúčastnili letného účelového cvičenia. Pod vedením Mgr. Ľudmily Botovej sa vydali po stopách histórie a ich cieľové stanovište bolo archeologické nálezisko a skanzen Várhegy v Nižnej Myšli, kde si po výdatnej desiate vypočuli krátku históriu objektu, zopakovali si zásady zakladania ohňa v prírode, ako sa chrániť pred uštípnutím hmyzu, vyhľadávali liečivé rastliny a na záver si zahrali loptové hry.

• Szabóov grafický Lučenec

• 23. 6. 2023
        • Na počesť významnej osobnosti Novohradu, maliara a grafika Júliusa Szabóa sa koná každý rok
          súťažná prehliadka detí, mládeže a dospelých v grafike. Primátorka mesta Lučenec vyhlásila 24.
          ročník celoslovenskej a 17. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže „Szabóov grafický Lučenec“
          s podtitulom „LÁSKA“. Bolo pre nás veľkou cťou, keď nám oznámili, že žiačka našej školy Miroslava
          Turtáková získala cenu PhDr. KINGY SZABÓOVEJ za svoju prácu s názvom „Mamička s mojím
          bračekom“. Vernisáž výstavy sa konala 19.06.2023 na Mestskom úrade v Lučenci.

• Medzinárodný deň detí

• 4. 6. 2023
        • Príjemne a užitočne stráviť MDD a užiť si  naplno svoj deň, prišli aj žiaci našej školy. Ani tohto roku pani učiteľky nesklamali a  pre žiakov pripravili program plný hier, súťaží, opekačky a smiechu. Deti si v jednotlivých aktivitách vyskúšali svoje zručnosti, pohotovosť aj vytrvalosť, pri opekaní si zopakovali zásady bezpečného zakladania ohňa v prírode i výrobu drevenách ihlíc na opekanie. Všetkým deťom a učiteľom, za tento nádherný deň, patrí veľké ďakujeme.